Grupa
Sterowniki
Producent
Jands
Nazwa

oprogramowanie Vista V2

Zdjęcie
V2 Vista logo
Galeria
B chooser2B chooser3B chooser4B chooser5Cue navFade timesFX swingGobo detailedJands Vista Byron 2Matrix fxSearch boxTL storelookV2 Vista logoVista-app
Multimedia
ShowDesign MultimediaShowDesign MultimediaShowDesign Multimedia
Specyfikacja techniczna

Kiedy pojawiła się pierwsza wersja oprogramowania Jands Vista była to rewolucja w dziedzinie konsolet oświetleniowych. Obecnie dostępna jest wersja 2.0, która ma za zadanie wprowadzić programowanie w nowy, niepowtarzalny etap. Napisane od nowa oprogramowanie drugiej generacji dostarcza użytkownikom wszystkiego czego potrzebują i sprawia, że programowanie show staje się szybsze i łatwiejsze.

Możesz pobrać wersję beta dla konsoli lub wersji PC z systemem Windows ze strony Jands Vista 

Przejdź do sekcj:
Windows 7 / Vista / XP Application Updates
albo:
Mac OSX 10.6 – 10.7 Application Updates

 

Oto przegląd tylko kilku nowości z wersji V2.0:

Niezwykle proste zapisywanie scen

Oprócz zwykłej metody zapisywania scen, Jands dodał znacznie prostszą metodę nazwaną "Store Look" dla użytkowników, którzy muszą pracować szybko i nie potzrebują wszystkich dodatkowych opcji dostępnych w standardowym oknie zapisu "Store Part". Store Look robi dokładnie to co mówi: nacisnij przycisk, aby zapisać to co widzisz. To jest doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, w których oświetleniowca nie ma w pobliżu, lub jeśli stworzyliśmy scenę w połaczeniu presetów z playback'ami, edytorem efektów i chcemy go zapisać dokładnie tak, jak to widzimy.

Szybkie poruszanie się po cue-listach

W V2 zainstalowano nowy widok cuelist zbudowany z przewijanej listy mini ikon symbolizujących następstwo cue. Zaimplemoentowany został w obu trybach pracy, "Fixture Choser" oraz "Timeline". Ułatwia przemieszczanie się z jednego końca cue-listy do innych bez względu na to jak długa jest cue-lista. Aby edytować cue, wystarczy kliknąć ikonę reprezentującą dane cue. 

Wyszukiwarka urządzeń 'Super-Search'

Vista zawiera teraz pola wyszukiwania w oknie wyboru urządzeń, palecie kolorów LEE, Presetów, Extracts, Cue-list oraz oknie efektów. Możesz odnaleźć setki nazw rzeczy w tych oknach już po wpisaniu kilku pierwszych liter.

W trakcie wpisywania można dodawać znaki i cyfry. Zawęża to ogromną listę, dzięki czemu można znaleźć to, czego potrzebujesz w kilka sekund.

Mocniejsze, mniej skomplikowane, doskonale zsynchronizowane działanie efektów

Jedną z najciekawszych funkcji Vista i zarazem najbardziej popularnych jest efekt "swing", w którym mamy możliwość stworzenia efektu na z presetów kolorów, pozycji lub innych funkcji. W V2 możesz łatwo dodać dowolną liczbę punktów, które łatwo można edytować i zmieniać.

Dzięki opatentowanej przez Vista funkcji synchronizacji, można łatwo utworzyć efekt w oparciu o każdą funkcję np: kolor, a następnie dodać drugą funkcję, na przykład ruch i te dwie funkcje będą w pełni zsynchronizowane. Co więcej można manipulować przebiegami w formie graficznej w celu dokładnego dopracowania efektów.

Efekty matrycy

Byron zawiera obszerną bibliotekę zaprogramowanych efektów tzw. szablonów, które można po prostu wybrać i używać od razu. Wśród nich jest wiele efektów Matrix zaprojektowanych dla różnego rodzaju matryc, aby umożliwić szybkie i łatwe tworzenie imponujących efektów na diodach LED (lub innych urządzeniach).

Split Fade Time

Tradycyjną techniką teatralną jest odtwarzanie programów świetlnych, w których światła rozjaśniają się w krótszym czasie, a ściemniają w dłuższym. Byron wspiera tę technikę i zastosował podział Fade Time dla intensywności na dwie grupy, Fade In oraz Fade Out. Widać to zarówno w oknie Chooser jak i w oknie Timeline. Każde Cue posiada również opcję 'default', tak aby można było zmienić Fade Time dla całego Cue jednocześnie.

Coraz bardziej wizualny

Myśl wizualnie, pracuj wizualnie" rdzenna idea Jands Vista która emigrowała do następnego poziomu V2. Jands stworzył wiele okien z reprezentacją graficzną funkcji np: Gobo. Szczegółowa paleta gobo przedstawia tarczę gobo dokładnie tak jak w rzeczywistości, z centralnym widokiem pokazującym aktualnie włączone efekty wizualne 

 

WYMAGANIA:

 Windows 7, Vista lub XP Professional z Sernice Pack 3 (wersja 32– lub 64–bitowa)
 Mac OSX 10.6 Snow Leopard or 10.7 Lion *Hardware must support the 64-bit kernel
 Intel® processor i3 (i5 lub wyższy rekomendowany)
 2GB of RAM (4GB rekomendowane)
 4GB wolnej przestrzeni dyskowej

Dodatkowe informacje
 
 
Przejdź do sekcj:
Windows 7 / Vista / XP Application Updates
albo:
Mac OSX 10.6 – 10.7 Application Updates
 
 
 

Wróć