Grupa
Sterowniki
Producent
Jands
Nazwa

Stage CL

Zdjęcie
StageCL front right
Opis

Mamy zaszczyt przedstawić Wam zupełnie nowe urządzenie sterujące australijskiej firmy JANDS: STAGE CL - stworzony z myślą o LEDach. Na jego pierwszą oficjalną prezentację wybrano targi Plasa 2012.

Jeśli robisz niewielkie instalacje oświetleniowe lub tworzysz kameralne show na mniejszych eventach bądź w miejscach takich jak powierzchnie handlowe i tym podobne, prawdopodobnie zaktualizowałeś już swoje urządzenia do LEDowych. Dlaczego? Ponieważ z nowoczesnymi LEDami masz dowolny kolor w zasięgu ręki bez użycia filtrów, więc możesz uzyskać fantastyczną kompozycję kolorów za pomocą zaledwie kilku urządzeń. 
Brzmi świetlnie. Jednak prawdopodobnie zdążyłeś już zauważyć, że gdy przychodzi do wyboru konsoli, okazuje się, że większość dostępnych na rynku albo nie jest zaprojektowana do sterowania LEDami, albo jest o wiele za bardzo skomplikowana jak na Twoje potrzeby, a co za tym idzie - kosztwna. 

Oto dlaczego Jands stworzył Stage CL.

Pełna gama kolorów, łatwa w użyciu

Stage CL zaprojektowany dokładnie pod urządzenia LEDowe ale tak, aby jak najbardziej przypominał w obsłudze tradycyjne sterowniki, umożliwia pełną kontrolę LEDów i jest niezwykle prosty w obsłudze.

Proste sterowanie manualne

StageCL ChannelsKażdy z dwunastu kanałów posiada pokrętło nasycenia oraz pokrętło Hue, które umożliwiają uzyskanie pożądanego koloru. Za wskaźnik uzyskiwanego w ten sposób koloru odpowiadają przyporzadkowane do każdego z kanałów diody LED.
Jest to tak intuicyjne, że nawet osoba nie posiadająca doświadczenia ze światłami, jest w stanie pojąć to natychmiast. I, oczywiście, każdy kanał jest zaopatrzony w tradycyjny suwak oraz przycisk flash do sterowania intensywnością światła.

Grupowanie kanałów

Trzeba działać szybko? Możesz scalić dowolną liczbę kanałów w jedną grupę i używać jednego zestawu kontrolerów, aby ustawiać kolor dla wszystkich naraz. Jest również mołziwy wybór zaprogramowanych kolorów i możliwość przelączania się pomiędzy nasyceniem pełnym a połowicznym za pomocą jednego przycisku.

Automatyzacja, której potrzebujesz

Tak, jak Stage CL daje Ci możliwość pełnej konroli manualnej, tak też umożliwa przechowywanie ustawień umożliwiających tworzenie zaawansowanych pokazów szybko i łatwo.

Zapisywanie jednym kliknięciem

StageCL LCD Aby nagrać sekwencję, po prostu naciśnij przycisk Record record a sequence, simply press the Record button, ustaw światła, a potem wybierz jedną ze scen, chase'ów lub Cuelist, aby zachować. Aby odtworzyć nagranie, po prostu dotknij przycisku, pod którym je zapisałeś. Możesz regulować szybkość playbacku oraz kroków chase'ów ręcznie czasem przejścia i kontrolą prędkości.
Aby skonfigurować dany chase, możesz zachować każdy z kroków albo stowrzyć wzór, a Stage CL automatycznie zbuduje chase do przebiegnięcia po światłach, które wybrałeś. 
Możesz zachowywać wiele cue i organizować je dowolnie za pomocą ekranu dotykowego, a następnie kopiować je do do zewnętrznej pamięci przez port USB umieszczony z tyłu pulpitu. 

Zrób zdjęcie

Potrzebujesz wykonać szybką zmianę w locie? Dotknij przycisk Snapshot, aby zachować bieżący widok sceny. Stage CL wstrzyma ten widok, podczas gdy Ty będziesz mógł regulować dowolne ustawienia, aby stworzyć nowy widok. Po ponownym kliknięciu przycisku Snapshot stary widok przejdzie płynnie w nowy.

Prosty interfejs ekranu dotykowego

Możesz zrobić niemal wszystko bez użycia ekranu, ale kiedy chcesz przejść do szczegółów, ekran dotykowy w Stage CL zapewnia łatwy w użyciu interfejs. Możesz tu zapaczować urządzenia, monitorować playbacki, edytować sceny, chase'y i cue, regulować czasy przejścia, aplikować presety kolorów i konfigurować ustawienia konsoli.  

Kompaktowy, funkcjonalny, stylowy

Stage CL to znacznie więcej niż wspaniały zestaw kontrolerów światła. Również wspaniale wygląda i się prezentuje.

Jakość wykończenia

Stage CL side viewStage CL jest wyposażony w wysokiej jakości 60-milimetrowe suwaki, enkodery, czułe a dotyk przyciski oraz wielokolorowe wskaźniki LED, a wszystko to zapakowane w gładkiej kompaktowej obudowie, którą możesz nosić w jednej ręce.

Room to move

Za pomocą Stage CL możesz kontrolować do 512 kanałów DMX, podłączając linię albo przez port DMX-512, albo przez wyjście Ethernetowe (o ile Twoje światła wspierają Art-net).

Stworzony dla LEDów

Stage CL jest dosłownie stworzony dla LEDów. W końcu zdano sobie sprawę, że jest mnóstwo ludzi, którzy korzystają z oświetlenia LEDowego, wykorzystując zaledwie ułamek mocy i elastyczności oferowanych przez te światła.
Stage CL daje Ci pełną kontrolę manualną oraz automatyzację, której potrzebujesz, aby wydobyć jeszcze więcej ze swoich urządzeń. A co najważniejsze Stage CL jest tak prosty w obsłudze, że nie potrzebujesz wiedzieć o świeceniu nic, aby go sprawnie wykorzystywać.


Jest naprawdę prosty: jeśli wykorzystujesz LEDy, Stage CL jest konsolą dla Ciebie.

Galeria
StageCL channelsStageCL frontStageCL front leftStageCL front rightStageCL LCDStageCL rearStageCL rear rightStageCL side rightStageCL top3
Multimedia
ShowDesign Multimedia
Wyjścia DMX
1 x XLR 5 pin
Protokoły
DMX, ArtNet, RDM, Pathport
Specyfikacja techniczna


Zasilanie : 12VDC +/-10% 2A;
Zużycie prądu : 24W max;
Główne połączenie : 5.5/2.1mm coaxial DC power socket;
Processor – Atmel ARM9;
Memory - DRAM: 128MB; FLASH: 256MB;

Suwaki
17
Przyciski
49
Enkodery kołowe
3
Grand Master i B.O
Ekrany wbudowane
1 dotykowy 480×272 pixel TFT
Złącza
1 x dmx, 1 x Ethernet, 2 x USB2
Sekcja Playback
Wymiary
520mm x 260mm x 80mm (SxDxW)
Waga
Netto 8kg, Brutto 10kg

Wróć