Grupa
Dimmery
Producent
SRS
Nazwa

NDP 12ch

Zdjęcie
SRS NDP
Opis

    Cała seria cyfrowych dimmerów SRS z serii NDP została zaprojektowana aby sprostać wszystkim wymaganiom najbardziej zaawansowanych aplikacji oświetleniowych. Dimmery SRS NDP stworzono z myślą o użytkownikach wymagających maksymalnej elastyczności, wielofunkcyjności oraz możliwości szeroko rozumianej komunikacji z urządzeniem - zarówno poprzez protokoły DMX (podwójne porty wejściowe i wyjściowe DMX z pełnym wsparciem RDM), WDMX (opcja), Ethernet (ArtNet / SRSnet, sACN i inne - opcjonalnie), jak również wielofunkcyjny wyświetlacz LCD, dzięki któremu użytkownik jest w stanie monitorować parametry pracy dimmera.
    Dimmery z serii NDP są sterowane przez wysoce wydajny procesor z 12 - bitowym przetwornikiem cyfrowo - analogowym. Technologia ta gwarantuje ich bezawaryjną pracę, wysoką odporność na negatywny wpływ otoczenia oraz bardzo dobry parametr czasu narastania dla każdego z kanałów: nie mniej niż 400us. Urządzenia te odznaczają się wysoką wydajnością - strata cieplna na każdym kanale przy pełnym obciążeniu wynosi nie więcej niż 2%. Standardem w dimmerach SRS NDP jest również funkcja Preheat dla każdego z kanałów oraz, dzięki zastosowanej tu technologii S-Drive, płynne (w pełnej skali) dimmerowanie zarówno w przypadku obciążeń indukcyjnych (źródła światła zasilane napięciem sieciowym), jak i obciążeń rezystancyjnych (niskonapięciowe źródła światła).

Inne zastosowane w dimmerach NDP technologie i rozwiązania:

SRS GENERATOR - Technologia, która wykorzystuje unikalny moduł pozwalający na bezzakłóceniowe użytkowanie dimmera podłączonego do generatorów o niestabilnej częstotliwości napięcia.

SRS THERMAL MANAGEMENT
- Dimmery SRS są około 30% cięższe od podobnych produktów konkurencji - taka konstrukcja, zwiększająca sprawność oddawania ciepła, pozwala na ciągłą pracę przy pełnym obciążeniu przez dowolny czas bez przegrzania. Oddawanie ciepła przebiega na tyle sprawnie aby urządzenia mogły utrzymywać stałą, niską temperaturę pracy. 

SRS VarioSpeed FAN - W urządzeniach zastosowano wentylator o konstrukcji mag-lev, który charakteryzuje się niskim poziomem generowanego hałasu i dużą żywotnością. Jego praca jest automatycznie dostosowywana do temperatury wewnętrznej urządzenia i obciążenia obwodów.

SRS ULTISENSE SOFTWARE - do urządzeń pracujących w standardzie Ethernet dołączono oprogramowanie pozwalające na ich konfigurację oraz kompleksowe monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym.

Do serii dimmerów SRS NDP należą urządzenia 12 kanałowe z modułami 10A, 13A, 16A oraz 6 - kanałowe z modułami 25A. Każde z urządzeń możemy zamówić w wielu opcjach: z zabezpieczeniem (1P albo 1P+N - opcja) GFI lub Main switch. Producent oferuje również dimmery SRS NDP z różnymi panelami wyjściowymi: WAGO 262, Schuko / French Schuko / Danish / Swiss sockets, Socapex, HARTING/ILME 16/24, PowerCon i innymi

Galeria
SRS NDP backSRS NDP back2SRS NDP back3SRS NDP back4SRS NDP Wall 12
Kanały
12
Obciążalność
12 x 10A / 13A / 16A
Rodzaj zasilania
3x230V / 400V / 40-65Hz
Złącza wyjściowe
WAGO 262 / Schuko / French Schuko / Danish / Swiss sockets / Socapex / HARTING / inne
Zabezpieczenia wyjściowe
GFI 30mA (1P lub 1P+N) / Main switch (1P lub 1P+N)
Sterowanie
DMX A+B, RDM, WDMX (opcja), Ethernet (ArtNet / SRSnet, sACN i inne) z software ULTISENSE U
Ekrany wbudowane
LCD z funkcją monitorowania procesów
System montażu
Rack 3U / naścienny
Wymiary
483x132x460 mm
Waga
28 kg
Dodatkowe informacje

- Funkcja Preheat dla każdego z kanałów
- konfigurowalne krzywe dimmerowania dla każdego z kanałów
- podwójne porty DMX (wyjściowe i wejściowe)
- port USB (software, presety, ochrona urządzenia)
- 16 scen do wyboru (z funkcją fade)
- czas narastania - nie mniej niż 400us
- cicha praca (dobre właściwości  oddawania ciepła, małe straty cieplne przy wysokich obciążeniach, ciche wentylatory Mag-Lev)
- dimmer dostępny też w wersji do montażu naściennego 

Wróć